Kategorie

Co powinno zawierać poprawnie zrobione CV?

Co powinno zawierać poprawnie zrobione CV?

Pisanie CV jest często problematyczne. Wiele osób nie wie, jak napisać dobre CV i co powinno zawierać. Osoba oglądająca nasze CV powinna mieć wszystkie niezbędne informacje. Ważne jest, aby nie popełniać błędów i literówek, szczególnie jeśli staramy się o stanowisko wyższego szczebla. Co powinno znaleźć się w dobrym CV? Jakie informacje powinniśmy zawrzeć?

Jak przygotować dobre CV?

Oferty pracy Gorzów – na rynku jest ich wiele. Aby ubiegać się o stanowisko pracy pierwszym etapem jest wysłanie swoje CV. Prawidłowo w CV powinno znaleźć się osiem istotnych pozycji, które dostarczają najważniejszych informacji o nas rekruterowi. CV powinno być napisane czcionką czytelną i przejrzystą. Dokument może być prosty i minimalistyczny, ale również może być rozbudowane graficznie. Podstawowymi elementami CV tymi 8 są :

  • Przede wszystkim dane osobowe które powinny być na początku albo z boku, tak żeby od razu osoba czytająca dokument zauważyła je. W CV uwzględnić powinniśmy takie dane jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nasz numer telefonu i adres e-mail. W niektórych przypadkach można napisać datę urodzenia (gdy młode osoby szukające pracy dorywczej lub sezonowej).
  • Doświadczenie zawodowe powinno być zapisane od najnowszego, aktualnego miejsca pracy. Opis stanowiska powinien zawierać takie informacje jak: nazwa stanowiska, data kiedy zaczęliśmy, kiedy skończyliśmy, firma, w której pracowaliśmy oraz krótki opis stanowiska, jeśli może mieć wpływ na rekrutowane stanowisko.
  • Wykształcenie zaczynając od najnowszego. Możemy pominąć takie pozycje jak szkoła podstawowa, gimnazjum lub szkoła średnia, chyba że może mieć ona wpływ na naszą pracę.
  • Języki obce zapisujemy ich poziom. Jeśli mamy certyfikat potwierdzający znajomość tego języka, to warto o nim wspomnieć. Można napisać czy lepiej czujemy się w pisaniu, czytaniu lub rozmowie w danym języku.
  • Umiejętności, czyli zdolności które nas wyróżniają.
  • Szkolenia, certyfikaty lub kursy które skończyliśmy.
  • Klauzula o ochronie danych osobowych musi być zawarta, aby rekruter mógł się skontaktować z kandydatem. (Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko).
Oferty pracy Gorzów

Możemy załączyć swoje zdjęcie (zdjęcie powinno być proste najlepiej na jednolitym tle, nie musi być to zdjęcie do dokumentów, które wykonujemy u fotografa) oraz link do swojego portfolio, konta na linkedin lub strony www.

Dokument przed wysłaniem należy przejrzeć czy nie zrobiliśmy błędów i lepiej pogrubić lub specjalnie wyszczególnić informacje ważne dla rekrutera. Tym sposobem twoje CV jest zrobione dobrze i gotowe do wysłania! Jeśli korzystamy z usług agencji pracy Nowa Sól, to możemy skorzystać z pomocy, jeśli chodzi o prawidłowo przygotowane CV.

admin

Zobacz także

Zobacz także x