Kategorie

Używane rowery miejskie – dlatego warto je kupić?

Używane rowery miejskie – dlatego warto je kupić?


Stojąc przed zakupem roweru, musimy zdecydować, czy kupić nowy sprzęt, czy korzystniejszym wyborem będzie jednak używany rower wyższej klasy. Po przeczytaniu tego artykuły pozbędziesz się wszystkich wątpliwości, czy używane rowery miejskie są godne zainteresowania!

Nowe rowery miejskie – jaki model wybrać?

Tutaj odpowiedź jest prosta – rower holenderski. Są one głównym przedstawicielem gamy rowerów miejskich. Cieszą się dużą popularnością wśród osób dojeżdżających rowerem do pracy, do sklepu, czy lubiących miejskie wycieczki. To najlepszy wybór do jazdy po asfalcie, gdyż rower pozwala na uzyskanie wyprostowanej sylwetki, co jest ważne dla osób, które cierpią na bóle mięśni czy kręgosłupa i nie czują się wygodnie w pochylonej pozycji. Rowery holenderskie są dostosowane do przewozu zakupów i jazdy w eleganckim ubraniu, np. w garniturze czy sukience (nie polecane jest jednak jeżdżenie w obcasach na żadnym modelu roweru!). Nowe rowery miejskie marek standard to koszt ok. 3-5 tysięcy. Ceny marek premium sięgają powyżej 10 tysięcy złotych. Niestety wiele osób na rower miejski wybiera model MTB (Mountain Terrain Bike) – czyli rower górski, który zazwyczaj jest tańszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że są to rowery stworzone do jazdy na łonie natury, a nie ulicy. Stwarzają duży opór na asfalcie, przez co musimy wydać większą energię do rozpędzania.

używane rowery miejskie

Używane rowery miejskie – czy jest to dobre rozwiązanie?
Kupno miejskiego roweru używanego w dobrym sklepie rowerowym jest bardzo bezpieczne i korzystne cenowo. Każdy rower zostaje starannie wyczyszczony i sprawdzony, a ewentualne wadliwe elementy wymienione na nowe. Jakość dobrych i cenionych marek rowerów holenderskich jest bardzo wysoka, dlatego takie rowery służą kilkanaście lat. Rower mający 3-4 lata jest praktycznie nowym sprzętem. Stawiaj na liderów rynku. Polecane marki to: Batavus, Gazelle, Sparta, Koga Miyata, RIH, Union Trek, Giant, Altra. Sprzęt który oscyluje w granicach 5 tysięcy z powodzeniem możemy kupić za ok. 2-3 tysiące w bardzo dobrym stanie.

Jak kupić rower używany, by służył nam na lata?

Podczas wyboru naszego wymarzonego roweru miejskiego dobrze zdecydować się odwiedzić dobry sklep rowerowy. Zwróćmy uwagę na wyposażenie roweru w dodatkowe elementy, które mogą nam znacząco ułatwić jego użytkowanie. Spójrzmy na masę roweru, wielkość kół oraz ramę. W tym wyborze musimy wziąć pod uwagę nasz wzrost i wagę. W damskich rowerach miejskich najczęściej montowane są koła o średnicy 26 lub 28 cali.

admin

Zobacz także

Zobacz także x