Kategorie

Bariery energochłonne i ich istotne zastosowanie

Bariery energochłonne i ich istotne zastosowanie

Bariery to wymóg, niejednokrotnie ratują życie ludzkie jak również powstrzymują przed katastrofą drogową. Istnieją miejsca gdzie muszą one być, dlatego zamontowanie odpowiednich barier w odpowiednich miejscach to wymóg, którego absolutnie nie można zlekceważyć.

Bariery energochłonne w przepisach prawa…

Bariery energochłonne służą przede wszystkim bezpieczeństwu na drogach. Uniemożliwiają opuszczenie drogi danemu pojazdowi, a podczas wypadków znacznie zwiększają na drodze bezpieczeństwo. Bariery drogowe energochłonne umieszcza się na drogach górskich, mostach, autostradach i na drogach ekspresowych.

Bariery energochłonnych w trackie zderzenia

Zamontowane na drogach bariery mają chronić pojazd przed stoczeniem się w dół drogi lub przed przemieszczeniem się pojazdu na przeciwległy pas ruchu. Każda z nich ma przyjąć uderzenie pojazdu i je złagodzić lub zabezpieczyć pojazd, by całkowicie nie wypadł z drogi.

Powinny posiadać zdolność do powstrzymania pojazdu uderzającego w ochronę oraz lekko odkształcić się pod jego naporem, by ochronić pasażerów pojazdu w trakcie zderzenia.

Bariery energochłonne

Drewniane bariery drogowe?!

Materiałem, z którego wykonuje się tego rodzaju bariery, najczęściej jest stal. Natomiast ostatnio wprowadza się bariery wykonane w połączeniu stali z drewnem. Zabezpieczenia tego rodzaju bardzo często spotykane są na drogach krajowych i zagranicznych.

“Spokojnie! Mamy swój certyfikat. Nie musisz się nas obawiać”

Wszystkie wyprodukowane w Polsce i postawione na drogach bariery, mają specjalne certyfikaty. Bariery zatem chronią i zabezpieczają. Produkt ten jest również odporny na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe i atmosferyczne. Cała konstrukcja takich barier musi być bardzo solidna bowiem chroni przed uderzeniem auta osobowego jak i ciężarowego. Bariery są tak skonstruowane, że samochód, który w nie raz uderzy nie wraca już na drogę, a co za tym idzie – nie stanowi bezpośredniego zagrożenia.

Bariery chronią i zabezpieczają, są gwarantem bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego na danej drodze, jak i dla uczestników ruchu poza nią.

admin

Zobacz także

Zobacz także x