Kategorie

Kiedy powinniśmy udać się do ortopedy?

Kiedy powinniśmy udać się do ortopedy?

Wiele osób nie zwraca na niektóre urazy stawów, kończyn, mięśni i więzadeł. Często nie zdajemy sobie sprawy z powagi kontuzji, a późniejsze skutki mogą być bardzo bolesne i nieprzyjemne. Jeśli nic nie zrobimy z kontuzją, możemy odczuwać skutki nawet przez całe życie. Ortopeda jest specjalistą, który powinien pomóc znaleźć przyczynę i ją wyeliminować. Czym dokładnie zajmuje się ortopeda? Kiedy powinniśmy udać się do lekarza? Gdzie znaleźć dobrego ortopedę?

Ortopeda – czym się zajmuje?

Ortopeda jest specjalistą w zakresie anatomii, fizjologii ruchu, biomechaniki oraz patofizjologii. Diagnozuje i leczy wszelkie choroby, urazy i wady obejmujące układ szkieletowy, mięśniowy, więzadłowo-stawowy, naczynia krwionośne i nerwy. Mając jakiekolwiek problemy ze stawami, nerwami, kończynami, więzadłami czy mięśniami, powinniśmy udać się właśnie do ortopedy. Wizytę u ortopedy możemy umówić na podstawie skierowania od lekarza ogólnego, wtedy jest to wizyta finansowana przez NFZ. Jeśli chcemy wybrać się prywatnie do wybranego ortopedy, to termin wizyty musimy umówić samodzielnie, a za wizytę koszty ponosimy sami.

Kiedy udać się do ortopedy?

Do ortopedy trzeba się udać jeśli doznamy:

  • złamań kości,
  • zwichnięć,
  • skręceń,
  • bólów kręgosłupa, stawów, ścięgien i mięśni,
  • problemów z poruszaniem się,
  • trzeszczenia w stawach,
  • dyskomfortu podczas ruchu,
  • opuchlizny.

Oprócz wyżej wymienionych wizyta u ortopedy jest obowiązkowa u każdego, kto posiada małe dziecko. Ortopeda musi stwierdzić czy szkielet, mięśnie i stawy rozwijają się prawidłowo. Odpowiedni rozwój dziecka jest kluczem do zdrowia.

ortopeda

Gdzie znaleźć dobrego ortopedę?

Specjalistów w dziedzinie ortopedii jest mnóstwo. Borykając się z poważnymi problemami ruchowymi, powinniśmy wybierać tylko tych najlepszych specjalistów. Będziemy wtedy mieć pewność co do pełnego profesjonalizmu, doświadczenia i wieloletniego stażu, co pomoże podczas diagnozy i leczenia problemu.

admin

Zobacz także

Zobacz także x