Kategorie

Pozwolenie zintegrowane Poznań – decyzje i pozwolenia

Pozwolenie zintegrowane Poznań – decyzje i pozwolenia

Środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. W celu jego ochrony podejmuje się coraz więcej działań. Jeśli chodzi o formę prawną, to również ochrona środowiska ujęta jest w ustawach, konstytucji i innych dokumentach prawnych. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się wszystkiego, na temat prawnych pozwoleń, które związane są z ochroną środowiska.

Decyzja środowiskowa Poznań

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, to decyzja administracyjna, której zadanie polega na takim kształtowaniu danego przedsięwzięcia, aby w najmniejszym możliwie stopniu pogorszyło stan środowiska. W przypadku, gdy przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko, przed jej wydaniem przeprowadza się ocenę oddziaływania na środowisko. Ocena nie jest obowiązkowa, w przypadku gdy przedsięwzięcie może znacząco oddziaływać na środowisko. Wtedy decyzję podejmuje organ wydający decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Oprócz tego przeprowadzane są konsultacje społeczne.

Pozwolenie zintegrowane Poznań

Pozwolenia zostały wprowadzone do prawa unijnego w 1996 roku. Do Polski trafiły w 2001. Pozwolenie zintegrowane jest formą licencji na prowadzenie działalności przemysłowej. Uzyskiwana jest dla instalacji przemysłowych i innych. Ma zastępować cząstkowe pozwolenia środowiskowe obowiązujące dotychczas. W swoim zakresie obejmował wszystkie oddziaływania na środowisko określane w pozwoleniach cząstkowych. Wszystko to robione jest w celu wyrządzenia jak najmniejszych szkód dla środowiska.

Decyzja środowiskowa Poznań

Jak zadbać o środowisko?

Jak dbać o środowisko? Z pewnością łatwiej powiedzieć niż zrobić. A jeszcze trudniej namówić do tego innych. Jest wiele sposobów, w jaki sposób można zająć się otaczającym nas światem. Zaczynając od najprostszych, czyli oszczędzanie wody. Szybkie prysznice z pewnością są lepsze od niezwykle długich kąpieli. Kolejnym przykładem jest segregowanie śmieci. Recykling sprawia, że jesteśmy kilka kroków dalej od zanieczyszczenia naszej planety. Oprócz tego można jeszcze utylizować niebezpieczne odpady, na przykład chemikalia. Wlewanie ich do wody to jedna z najgorszych rzeczy. Jest wiele sposobów, wystarczy mieć tylko chęci.

Musimy pamiętać, że mamy tylko jedną planetę. Żyjemy w czasach kiedy ludzie myślą, żeby zacząć kolonizować inne planety, lecz wciąż nie umiemy zadbać o naszą.

admin

Zobacz także

Zobacz także x