Kategorie

Prywatne domy opieki – Ratunek dla starszych, samotnych osób 

Prywatne domy opieki – Ratunek dla starszych, samotnych osób 

Czy jesteś starszą, schorowaną i osamotnioną osobą? A może bliska ci osoba należy do takich? W tym artykule powiemy o tym, że dom spokojnej starości Bydgoszcz to dobre rozwiązanie, szczególnie, jeśli postawimy na placówkę prywatną. Zapraszamy do lektury.

Dom spokojnej starości Bydgoszcz to nie wyrok samotnej śmierci

W Polsce wiele osób sceptycznie nastawia się do domów spokojnej starości. Dlaczego? Ponieważ kiedyś nie był sprawdzany poziom opieki w nich. Standardy były bardzo niskie, a starsi ludzie często źle traktowani. Jednak do dzisiaj wiele się zmieniło. Oczywiście zdarzają się jakieś sporadyczne przypadki, gdzie  wiadomościach usłyszymy o nieludzkim traktowaniu, jednak dzięki mediom takie zachowania są szybko karane. Kolejna obawa, to że starsza osoba będzie się czuć samotna. Ale przecież to od rodziny zależy, jak często będzie odwiedzać mamę, tatę, babcię czy dziadka.

dom opieki Bydgoszcz

Postaw na fachową opiekę

Poza tym, o czym powiedzieliśmy przed chwilą, panuje również pogląd, że zapisanie rodzica do domu opieki Bydgoszcz oznacza brak szacunku, niedocenianie. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, jeśli rodzina ma możliwości zapewnić starszej osobie odpowiednie warunki to najlepszą opcją na ogół jest być blisko rodziny. Jednak co w sytuacji gdy każdy pracuje, a czasu zostaje niewiele? Czy lepiej narażać starszą osobę na całodniowy pobyt bez opieki? Co, gdyby coś się w tym czasie wydarzyło? Okazuje się zatem, że samo zostawienie seniora w rodzinnym domu, czy zabranie go do siebie, nie oznacza dobrych warunków. Zobaczmy jakie są plusy z umieszczenia starszej osoby w domu seniora Toruń.

  • Ma zapewnioną odpowiednią opiekę zdrowotną.
  • Natychmiastową interwencję w razie problemów zdrowotnych występujących nawet w środku nocy.
  • Towarzystwo rówieśników – zawsze, gdy tylko będzie mieć ochotę.
  • Różnego rodzaju rozrywki, które oddalą nudę i przygnębienie oraz wzmocnią sprawność umysłową.
  • Odpowiednio zbilansowane posiłki.

Największym wadą domu spokojnej starości Bydgoszcz są ceny. Niestety, profesjonalna opieka i odpowiednie warunki kosztują, jednak można spać spokojnie i nie martwić się o ukochaną starszą osobę.

admin

Zobacz także

Zobacz także x